AnasayfaEndüstriyel Tasarım Yenileme

Endüstriyel Tasarım Yenileme

Endüstriyel tasarım, tasarım sahiplerine buluşlarını korumaları ve belirli bir süre zarfında bu tasarımları üzerinde üretme, kullanma, pazarlama gibi alanlarda tekel hakkına sahip olmalarını sağlayan bir koruma çeşididir. Başvuru tarihinden itibaren her 5 yıl bir TPE nezdinde endüstriyel tasarım yenileme işlemi yapılmaktadır. Endüstriyel tasarım başvurunuzdan kaynaklanan haklarınızı süresi içerisinde kullanmaya devam etmek istiyorsanız söz konusu bu yenileme işlemini yapmanız gerekmektedir. Aksi halde Endüstriyel tasarımınız hükümsüz olacaktır.Bu sebeple Endüstriyel tasarımınızı kaybetmek istemiyorsanız mutlaka bu süreleri takip etmeli ve yenilemek için başvurunuzu zamanında yapmalısınız. Marka Tescil Sepeti üzerinden yapılan başvuruların tümünün yenileme takip işlemleri tarafımızdan yapılmaktadır. Ayrıca başka bir vekil üzerinde ya da adınıza kayıtlı endüstriyel tasarımın takibi için de bizi vekil tayin edebilirsiniz.

Endüstriyel Tasarım Yenileme Süresi : Her 5 yılda bir yenilenerek toplam 25 yıl korunmaktadır.

Koruma süresi sona eren Endüstriyel tasarımınızı yenilemek için buluş sahibi olduğunuza ve yenilemeye bizi yetkili kıldığınıza dair bir yazı vermeniz gerekmektedir.

Aşağıdaki forma endüstriyel tasarım başvuru/tescil numaranızı girip tescil belgesi yenileme işlemlerinizi hızlı ve ekonomik bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Harç ücreti tek tasarım için 400 TL ilave her tasarım için 50 TL olarka TPE hesaplarına ödenmelidir.

Ön Bilgi
  • Hizmet Detayı
  • Enstitü Harç Ücreti
  • 1670.00 TL
  • Hizmet Bedeli
  • 1000.00 TL + KDV
  • Genel Toplam
  • 1000.00 TL

Harç ücretleri TPE hesaplarına ödenmelidir. Sipariş sonrası hesap bilgileri size iletilecektir.