Marka Tescili Hakkında Merak Ettikleriniz

Marka başvurusu, tescil süreçleri, patent enstitüsü ve benzeri konularda merak edilen sorular bu sayfalarımızda sizler için derlendi. Siz de sormak istediğiniz, araştırıp bulamadığınız markalarla ilgili her konuda bize yazabilirsiniz.

AnasayfaBilgi BankasıTürk Patent ve Marka Kurumu Harç Ödemeleri

Türk Patent ve Marka Kurumu Harç Ödemeleri

Türk Patent ve Marka Kurumu ödemelerinde yeni dönem

Geçtiğimiz dönemlerde Türk Patent ve Marka Kurumu harçlarına ilişkin ödemeler yalnızca kurumun banka hesabına havale yoluyla veya gişelerden kabul edilirken yeni dönemde yalnızca kurumsal tahsilat ekranlarından ödeme kabul ediliyor.

Mevcut durumda harç ödemenizi Ziraat Bankası gişeleri ya da internet bankacılığını kullanarak veya Iban veya hesap numarası gerekmeksizin “Ödemeler” sekmesinden kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bu hizmetten online yararlanabilmek için ilgili bankalarda internet veya mobil bankacılık hizmetini kullandığınız bir hesabınızın olması yeterlidir.

Bu bankalarda hesabınız yoksa;

Harç ödemesini Ziraat Bankası gişelerine giderek ve “Türk Patent Enstitüsü” veya yeni adıyla “Türk Patent ve Marka Kurumu” hesabına ödeme yapmak istediğinizi ve harç tipini belirterek ödeme yapabilirsiniz. Ödeme tipi olarak çevrimiçi seçilmelidir.