Marka Sorgula

www.markatescilsepeti.com ile marka tescili başvurusu yapmak çok kolay. TPE üzerinden yaptığınız marka araştırma ve detaylı sorgu işlemlerini marka sorgulama sayfamızdan hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

AnasayfaMarka Sorgula

Online Marka Sorgulama

Örnek : 02 14 35 (sınıflar arasında bir boşluk bulunmalıdır)

Türk Patent Enstitüsü marka bültenine çıkmış markalar üzerinde sorgulama yapma ve marka tescil başvurusu öncesi araştırma yapmanıza olanak sağlayan bu sayfamızı yukarıdaki form yardımıyla kullanabilirsiniz. Marka Tescil Sepeti en hızlı marka patent araştırma ve marka tescili sonuçlandırma noktasında size hizmet vermekten mutluluk duyar. Marka sorgulaması arama sayfası ile marka adı içinde geçen ya da arananla başlayan sonuçları görebilir, tescil sınıflarına göre filtrelemeler yapabilirsiniz.

Yukarıda arama yapıp sonuç aldığınız ya da almadığımız markanın tescil edilecek olması kesin değildir. Bilgisayar yazılımı ile verilen bu sonuçlar maalesef her zaman doğru olmamaktadır. Türk Patent Enstitüsünün marka incelemesi yaparken baktığı birçok kriter bulunmaktadır. Bu sebeple markanızla ilgili ücretsiz araştırma desteği almak için iletişim sayfamızdan bize ulaşınız. Uzman marka vekillerimiz sizin için en doğru yönlendirmeyi yapacaktır.


Marka Sorgulamak Ücretsiz Mi?

Marka tescili yaptırmadan önce marka isminizin uzmanlar tarafından uygunluk kontrolü yapılması gerekmektedir. Sitemizde online araştırma yaptıktan sonra bize ulaşıp ücretsiz uzman araştırması yapabilirsiniz.

Marka Tescil Başvurusu Ne Kadar Sürede Yapılıyor?

Uygunluk durumu kontrol edildikten ve evraklar tamamlandıktan sonra aynı iş günü içerisinde marka tescil başvurunuz Türk Patent Kurumu sistemlerine işlenmekte ve tarafınıza alındı belgesi gönderilmektedir.

Markamı Hangi Sınıflarda Tescil Etmeliyim?

Marka sorgulamanızı daha doğru sonuçlar elde edebilmek için çalışıyor olduğunuz sektöre özel belirlenmiş sınıflarda yapmalı ve tescil başvurunuzu ilgili sınıflarda girmelisiniz. Tüm sınıflara marka tescil başvuru sayfasından ulaşabilir ya da bizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Marka Tescili İçin Şirket Olmak Gerekli Mi?

Tescil sahibi olabilmek için şirket olma şartı aranmamaktadır. Bireysel olarak da marka tescili başvurularınızı yapabilir, belgenizi faturalarınızla beraber adınıza alabilirsiniz.