AnasayfaGizlilik Politikası

Gizlilik Politikası

İş bu gizlilik politika sayfasının amacı Marka Tescil Sepeti internet sitesine (markatescilsepeti.com) üye olarak kaydolan kullanıcıların veya üye olmaksızın siteyi ziyaret eden tüm kullanıcıların siteden faydalanma sırasında paylaştığı bilgi ve verilerin kullanımına ilişkin şartları tespit etmektir.

Gizlilik politikası kullanıcı ile sipariş sırasında akdedilen satış sözleşmesi’nin eki ve ayrılmaz bir parçası niteliğindedir.

1- Kullanıcıların markatescilsepeti.com sitesi üzerinden ilettikleri kişisel bilgileri, Gizlilik Politikası ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında üçüncü kişilere açıklanmayacaktır.

Kişisel bilgiler, ad soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi içermekte olup kısaca Gizli Bilgiler olarak anılacaktır.

2- Firmamız İşbu Gizlilik Politikası ve Kullanıcı Sözleşmesinde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirket veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. Müşterilerimizin Sitemize üyelik, ürün/hizmet satın alma ve bilgi güncelleme amaçlı girdikleri bilgiler, özellikle kredi kartı ve banka kartlarına ait gizli bilgiler diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.

Üyelerimize-Müşterilerimize ait bilgiler yasal düzenlemelerin öngördüğü sorumluluklarımız çerçevesinde ilgili kuruluşlara açıklanabilir. Ayrıca üyelikleri ve/veya alışverişleri sırasında vermiş oldukları iletişim bilgileri ve diğer bilgiler Sitemize üyelik işlemlerinizin yapılması, güncellenmesi, muhtelif ürün/hizmetlerin Marka Tescil Sepeti ile iş ortakları ve tedarikçileri tarafından verilebilmesi/satımı, ürün/hizmet ücret-masrafı tahsilatları ve çeşitli tanıtım-reklam, promosyon, iletişim, satış-pazarlama ve kartlandırma uygulamaları için süresiz olarak kayda alınabilir, Marka Tescil Sepeti ve belirtilen kuruluşlar nezdinde saklanabilir, işlenebilir, gerekli görülen hallerde-yerlerde paylaşılabilir ve kullanılabilir, firmamız, kişisel bilgileri kendi bünyesinde, müşteri profili belirlemek, istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilir.

3- Firmamız, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. Firmamızın gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, sitemize ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, firmamızın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

4- Yazılımsal sorunların araştırılması ve çözümü için firmamız gereken hallerde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmek ve incelemek durumunda kalabilir. IP adresleri, ayrıca kullanıcılar hakkında demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

5- Site üzerinden başka site ve uygulamalara link verilmesi mümkün olup, Şirket’in bu site ve uygulamaların gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. Sitemizden reklam, banner, içerik görmek veya başka herhangi bir amaç ile ulaşılan diğer web sitelerinden bilgi kullanımları, keza sitelerin etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, servis kalitesi ve diğer uygulamaları sebebi ile oluşabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayıplardan Marka Tescil Sepeti sorumlu değildir.

6- Sitemizde yer alan her türlü bilgi, içerik ile bunların düzenlenmesi, tasarımı, hizmet temin şekli ve kısmen/tamamen kullanımı konusunda ( Marka Tescil Sepeti ile anlaşmasına göre üçüncü şahıslara ait olanlar hariç) tüm fikri-sınai haklar ve mülkiyet hakları Marka Tescil Sepeti'ye aittir.

7- Sitemizle ilgili kampanyalardan haberdar olmak istemiyorsanız, size gelen e-posta üzerindeki unsubscribe linkine tıklayabilir ya da sitemizde üye girişi yaptıktan sonra kullanıcı bilgileri bölümünden “Kampanyalardan haberdar olmak istemiyorum” kutusunu işaretleyerek iletişim iznini kaldırabilirsiniz.

8- Marka Tescil Sepeti internet sitesi Google Inc. tarafından sunulan Analytics yazılımını kullanmaktadır. Bu yazılım site kullanıcılarının site üzerindeki faaliyetlerini analiz edebilmek için kullanıcı bilgisayarına çerez adı verilen metin dosyaları bırakabilir. Bu metin dosyaları içinde IP adresi de dahil olmak üzere kullanıcının aktivitelerini raporlayabilmek için ve değerlendirebilmek için kodlar saklanabilir. Kullanıcı web tarayıcısı üzerinden çerezlerin kullanımını reddederek bu sistemin çalışmasına engel olabilir fakat bu durum sitenin doğru çalışmamasına sebep olabilir.

9- Marka Tescil Sepeti Gizlilik Politikası hükümlerini dilediği zaman değiştirebilir. Değişiklik yapılan hükümler Site’de yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.

Güncellenme tarihi: 08.08.2016